Интерактивен киоск помага на публиката да се докосне до неповторимата Катя Попова

Аудио-визуална техника представя житейския и творчески път на оперната прима

Интерактивен киоск помага на публиката да се докосне до неповторимата Катя Попова

Факт вече е проектът на плевенския Регионален исторически музей „Нечуван глас, невиждана картина” – дигитализация и внедряване, посветен на 100 години от рождението на лиричното сопрано Катя Попова.  

Посредством интерактивен киоск, разположен в експозиция „Нова и най-нова история” в зала „Музикалната слава на Плевен”, от края на юни плевенчани и гости на града имат възможност да се докоснат не просто до явлението Катя Попова, а да засилят своето преживяване чрез обединяване на текст, звук и изображение. Посредством аудио-визуалната техника и дигитализирани десетки аудио- и видеоносители пред широката публика се представя житейският и творчески път на една незабравима оперна прима.

Проектът обединява над 20 запомнящи се арии, над 10 впечатляващи вокални изпълнения на Катя Попова, над 10 интервюта, над 10 исторически концерти, повече от 10 часа дигитализиран аудио звук. „Нечуван глас, невиждана картина” – дигитализация и внедряване, е реализиран с финансовата подкрепа на Министерство на културата.

Връх в честванията на 100-годишнината от рождението на талантливата ни съгражданка ще бъде XXXII издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова”, организираният от Община Плевен конкурс ще се състои през  октомври.

 

0 Коментара

Напиши коментар

Затвори