„Работим почти на загуба“: Къде млечните продукти поскъпват с почти 20%?

Цените ще се увеличат от 1 септември

„Работим почти на загуба“: Къде млечните продукти поскъпват с почти 20%?

Средно между 18 и 20% поскъпват млечните продукти в Сливенско. Цените ще се увеличат от 1 септември, а производители казват, че в момента продават почти на загуба.

В мандрата близо до Сливен вдигането на цените е неизбежно, смята собственикът Пламен Крумов. 

„Токът се вдигна няколко пъти отгоре, осигуровките се вдигнаха и няма как, когато работим прозрачно. Ако сме в сивия сектор, ще се задържим“, допълни Пламен Крумов пред репортер на БТВ.

По думите му неговата мандра работи почти на загуба, само за да не изпусне пазара. 

„Може би ще прозвучи скромно и някои няма да повярват, но работим с надценка не повече от 3-4-5 процента“, каза Пламен Крумов.

От понеделник цените при Пламен ще са нови и сиренето на едро ще бъде не по-малко от 10,50 лв. за килограм, а кашкавалът - около 17-18 лв. за килограм.

По думите му, ако се реши проблемът с вноса на сухите млека и палмовите мазнини ситуацията ще бъде много по-благоприятна за производителите.

„Ние сме затворен цикъл, произвеждаме си храната на животните. Всичко скочи, работната ръка, осигуровките, всеки иска по-висока заплата. Увеличението е неизбежно. Нещата станаха скъпи навсякъде и няма как да издържаш“, каза Даниел Стоянов, управител на мандра.

Миналия месец той е платил 2000 лв. за ток, а през този - 3800 лв. По думите му след увеличението средната цена на сиренето ще стане около 12-13 лв., а на кашкавала - от 17 до 20 лв.

0 Коментара

Напиши коментар

Затвори