Рая Назарян от ГЕРБ-СДС обвини ПП-ДБ, ДПС-НН и "Възраждане" в саботиране на процедурата за избор на нови членове на ВСС. Днешното заседание на парламента беше прекратено заради липса на кворум.
"Продължаваме промяната" и "Демократична България“, заедно с ПГ "ДПС-Ново начало и "Възраждане“ направиха всичко възможно да съборят кворума и да провалят днешното пленарно заседание, защото в дневния ред бяха предвидени процедурните правила за избор на членове на Висшия съдебен съвет (ВСС) и на Инспектората към него, коментира Назарян.
Тя припомни, че преди месец парламентът с пълно мнозинство е приел, че в 6-месечен срок трябва да проведе процедурата за избор и да обнови съставите на регулаторите, които са с изтекли мандати повече от 2 години.
"С днешните си действия тези, които най-много говорят за съдебна реформа и които отправят най-много питания към КС какво могат и какво не могат членовете на ВСС с изтекли мандати, днес направиха всичко възможно да не бъде открита процедурата и съответно да не бъдат избрани нови членове, които да продължат с действията по избор на нов главен прокурор", изтъкна Рая Назарян. Алтернативата е, посочи тя, да не изберем никого и да остане да действа ВСС с тези членове с изтеклите мандати, и да продължим да питаме КС какво може и какво не.
Напиши коментар